Arrangementet er fullført.
En komedie av Anton Checkov – det har du ikke hørt før. Jo, Kirsebærhaven er som komedie å regne, og tar for seg hvordan stolthet kan så i veien for hvem som helst som føler eierskap. Aristokratiet står for fall, og klasseskillene blir endret. Men det er kanskje komikk i noe så skjebnesvangert? Kanskje blir det plutselig latterkick?
MEDVIRKENDE: Oddrun Valestrand Kari Wist Holmen Tor Itai Keilen Harald H. Engan Martin T. B. Thomas
Teaterkjellerns faste beboer, Parateater, øver i kun to dager, og – helt plutselig er det teater.
En helaftens leken teaterforestilling der noe er forberedt, men på ingen måte alt! Aktørene spiller flere roller, lydmannen det samme – det man ikke rekker på to dager, må man lage underveis.
Hvem vet hva som vil skje når teknikerne spiller roller på lik linje som skuespillerne, og plutselig deltar i forestillingen? Hvem vet hva som kan skje når skuespillerne plutselig bytter roller underveis, eller handlingsforløpet spilles baklengs? De kan love et lekent, underholdene og annerledes teater – for alle – helt plutselig!
Det er utallige måter å spille klassikere på, men Parateaters fremgangsmåte er annerledes og plutselig. Kom og opplev det selv – hele høsten på Teaterkjellern.
Kl: 20.30
CC: 120,-
Her kan du bestille billetter.
Det er et stjernespekket lag som står på scenen når historien fortelles i en trollbindende ny versjon. Her vil publikum bli tatt med inn i den eventyrlige historien som har bergtatt det norske folk i generasjoner.
«Rain Man» er en hjertevarm historie om to brødre som finner tilbake til hverandre på usedvanlig vis. Historien tar oss med på en sjenerøs tidsreise tilbake til 80-tallet og lærer oss betydningen av ubetinget kjærlighet.
Liv Gulbrandsen byr på en halsbrekkende morsom, nær og inderlig fortelling om Henrik Ibsen og hennes egen bestemor.