Søk i Aktiv i Oslo

Trenger vi en borgerlig presse? hovedbilde

Trenger vi en borgerlig presse?

Høsten 2011 er det ti år siden Tidsskriftet Minerva ble relansert som det eneste liberalkonservative tidsskriftet i Norge. I den anledning inviterer Minerva til debatt om norsk borgerlig offentlighet anno 2011.

Norsk presse har blitt kritisert for å være for ensartet, der de aller fleste plasserer seg i et vagt sentrum-venstre. Det er få aviser med en klar borgelig profil. På dette punktet skiller Norge seg fra land som Sverige og Danmark. Er dette en rimelig beskrivelse av norsk presse? Hvorfor er det slik? Og er mangelen på en borgelig presse et demokratisk problem?

Innledning: Redaktør i Gyldendal, Aslak Nore.
I panelet: Kulturredaktør i Aftenposten, Knut Olav Åmås, redaktør i Klassekampen, Bjørgulv Braanen, debattredaktør i VG, Elisabeth Skarsbø Moen, og politisk redaktør i Bergens Tidende, Sjur Holsen.
Moderator: Redaktør i Minerva, Nils August Andresen.

Fredag 7. oktober kl. 1800, i Wergeland
Påmelding gjøres til post@minervanett.no

Arrangementet er gratis og åpent for alle.

Relaterte saker

Eventbilde: Babyomvisning på Norsk Maritimt Museum
onsdag
13:00

Babyomvisning på Norsk Maritimt Museum

Omvisningene er lagt til rette for fedre og mødre i permisjon som ønsker kulturelt påfyll. Babyene er med å bestemme tempoet.

Eventbilde: En aften med Bølgen & Berens: Tjuvholmen
onsdag
18:30

En aften med Bølgen & Berens: Tjuvholmen

Helaften med søkelys på mat og vin i kombinasjon! De serverer en fire-retters meny akkompagnert av hele 11 viner. Bølgen & Berens gir deg tankegangen bak vinvalgene, og loser deg gjennom en helaften med velsmak.

Eventbilde: Kurs i street food
torsdag
17:00

Kurs i street food

Et deltagende kokkekurs hvor du både lærer å lage rettene, samt prinsipper om den voksende street food-trenden.