Når “Snekker´n” har sesongpremiere i år, er det 20 år siden Oslo Nye Teater satte den opp første gang. Siden 1991 har oppsetningen gledet barn og voksne hvert eneste år, med mer enn 1000 spilte forestillinger siden urpremieren.
Dette er en varm, vakker og stemningsskapende fortelling om snekker Andersens møte med julenissen på selveste julaften. En forestilling så breddfull av nisser, mus og sjarm at enkelte til og med hevder at det ikke blir jul uten.
Forestillingen spilles i Trikkestallen fra 21. november til 30. desember.
1920-tallet var preget av sterke motsetninger og nye visjoner. Kristiania ble til Oslo og var landets sentrum, både politisk, økonomisk og kulturelt. Men tidene var også tøffe for mange. Få glimt fra 20-tallets nye Oslo.
I et fargerikt og levende univers, fylt med gjenkjennbare og morsomme referanser for store og små, er det endelig tid for Bukkene Bruses sydentur.
Babydans er et tilbud til foreldre med små barn mellom 3-12 måneder, primært rettet mot foreldre i fødselspermisjon. I Babydans beveger foreldrene seg sammen med sine babyer i samspill med andre.