Søk i Aktiv i Oslo

Arrangementet er fullført.

Gratis inngang – opplev det gamle Egypt i Oslo hovedbilde
lørdag 
Historisk museum

Gratis inngang – opplev det gamle Egypt i Oslo

Denne siste lørdagen i oktober tilbyr Historisk museum gratis inngang til museet og aktiviteter for hele familien.

Har du aldri vært på Historisk museum før, eller er det en stund siden siste besøk? Utforsk utstillingene og bli med på aktiviteter for hele familien.

Benytt anledningen til å se museets egyptsamling i utstillingen “Følelser i antikken og Det gamle Egypt” og høre hvordan de kom til Norge. Utstillingen, som er designet av det internasjonalt prisvinnende arkitekfirmaet Snøhetta, er satt opp slik at man kommer tett på de flere tusen år gamle gjenstandene, noen av dem kan man til og med ta på. Sett deg ned ved bordet, ansikt til ansikt med gjenstandene, og møt dem med alle sansene. Den eldste gjenstanden i utstillingen er en egyptisk trefigur fra ca. 2345 f.Kr, og den seneste en egyptisk kattekiste fra ca. 395 e.Kr.

Aktiviteter
I Kilden kan barna jobbe med hieroglyfer og andre aktiviteter. Mellom kl. 11.30 og 15.00 er det åpent for aktiviteter for hele familien i Kilden i 2. etasje.

Åpningstid lørdag: 10:00 – 17:00.

Les mer om utstillingen “Følelser i antikken og Det gamle Egypt”

Relaterte saker

Eventbilde: Barnas verksted i Vinterhagen
søndag
11:00

Barnas verksted i Vinterhagen

Barnas Verksted er Sentralens faste helgetilbud for barnefamilier, og er helt gratis!

Eventbilde: Førjul på Frogner
søndag
11:00

Førjul på Frogner

Ta med hele familien til en uforglemmelig julehelg i Frognerparken og finn tilbake til den gode, gamle julemagien.

Eventbilde: Vitenparkens julemarked 2023
søndag
11:00

Vitenparkens julemarked 2023

I år inviterer Vitenparken deg til et vinterparadis hvor du kjøpe inn julegaver fra ulike lokale produsenter og besøke juleverkstedet samtidig som du kommer i julestemning.