Arrangementet er fullført.
Under hovedstaden skjuler det seg bunkere fra andre verdenskrig, tilfluktsrom fra den kalde krigen, tunneler, gruver, grotter og hemmelige kommunikasjonssentraler som har stått urørt i flere titalls år.
Thor Håkon Ulstad fra Oslo Underground kommer til Friluftshuset for å fortelle om klaustofobiske og unike turer inn i Oslos skjulte historie. Og gir et innblikk i urban utforskning og steder som få vet om og enda ferre har vært inni.
– Ved å se på byen på en annen måte kan man oppdage nye steder på områder man trodde man kjente, lære om historie på en helt annen måte og ta fantastiske bilder!
Ulstad har utforsket skjulte og forlatte steder i Norge og utlandet i over 8 år og har vært å se i blant annet i A-magasinet, VG-Helg, Vi-Menn, Insider, God Morgen Norge, og dokumentarfilmen Oslo Rats.
Selv om utforskning av katakombene under Paris og hans tur alene til Svalbard for å ta bilder av forlatte gruvesammfunn står høyt på lista over favoritturer så er det Oslos skjulte villmark som virkelig har bergtatt han.
Oppmøte: Friluftshuset, Sørengkaia 124/122. Dørene åpner kl 17:30
Inngang: 50 kr
Du som er ung (13–18 år) i Oslo inviteres til en kveld stappfull av musikk, læring og moro!
RHYTHM er stolte over å arrangere social i samarbeid med Brød og Sirkus! Det blir musikk, sosialdans og gode drinker i baren, med andre ord- en super opplevelse i et godt miljø.
Her kickstartes sommerferien med norsk gatekunst og miksing av cocktails! Lær å mikse cocktails og få omvisning av norsk gatekunst hos galleri M35.