Søk i Aktiv i Oslo

Arrangementet er fullført.

Filmseminar – Humor og komedie hovedbilde
lørdag 

Filmseminar – Humor og komedie

ntso

Å le, eller ikke le”, er ikke ansett som et like viktig spørsmål som “Å være, eller ikke være”. Men kanskje det er det?

Hva kan vi le av? Og hvorfor? På høstens filmseminar setter vi fokus på komedier og latter, og har blant annet innlegg om komedie om invasjonen i Polen (To Be or Not to Be fra 1942), kunsten å drepe gamle elskverdige damer (The Ladykillers, 1955), japansk humor – og «falske» dokumentarer og tv-nyheter. Regissør Dag Johan Haugerud vil fortelle om bruk av humor i egne filmer. Filmkritiker Per Haddal innleder seminaret.

Mer informasjon og påmelding på www.filmklubb.no/kurs

Relaterte saker

Eventbilde: Bli med på guidet fjordtur med MS Bris
torsdag
13:30

Bli med på guidet fjordtur med MS Bris

Fortellinger om Oslofjorden over og under vann. Spennende formidling fra marinbiolog om havet vårt. Familievennlig fjordcruise!

Eventbilde: Boblende middag / lunsj
torsdag
17:00

Boblende middag / lunsj

På dette kurset får du både lærdom om mat og musserende vin i kombinasjon. Til boblende kommer også passende retter, noe blir servert av kokkene og noe lager man selv.

Eventbilde: Mathallens vinklubb: Syrah/Shiraz
torsdag
18:00

Mathallens vinklubb: Syrah/Shiraz

Hva er det som skiller en syrah fra en shiraz? Denne kraftige, krydrete og syrefriske druen, som passer perfekt til sesongens vilt.