Svar på ett enkelt spørsmål og vær med i trekningen av tre familiepakker (3×4 billetter) til Vennebyens forestilling “Bestevenner med blålys” i Folketeateret lørdag 11. februar kl. 13:00.
På fire år har en norsk politimanns enkle god natt-historier til sin sønn blitt til Norges største internasjonale TV-suksess noensinne. Som en del av utviklingen av Vennebyen-universet har Vennebyen nå også kommet til scenen. “Bestevenner med blålys” er det første liveshowet fra Vennebyen og forestillingen vises i Folkteateret lørdag 11. feburar og mandag 13. februrar.
Hver søndag kan barn og unge ta en tur i Historisk museums verksted Kilden for å utforske spennende gjenstander, lage noe fint og lære noe nytt.
Ulike underholdende aktiviteter for alle mellom 10 og 100 år. Gratis inngang 12.00-15.00 lørdag og søndag.
På vei inn fra beitet er det gøy å se på hva på hestene finner på i ridebanen. EKT setter opp små hinder og forteller hva som skjer mellom hestene når de er helt fri og gjør ting sammen uten mennesker på ryggen. Her kan det bli mye fart og moro. Gøy for alle aldre!