Søk i Aktiv i Oslo

Arrangementet er fullført.

“Til Sjøs!” hos Norsk Maritimt Museum hovedbilde
lørdag 

“Til Sjøs!” hos Norsk Maritimt Museum

DSC_8515

Norsk Maritimt Museum – utstillingen “Til Sjøs!”

Høsten 2014 åpner Norsk Maritimt Museum en spennende utstilling om norske sjøfolk fra vikingtid til i dag. Museet innbyr til familiesøndager, maritimt høstmarked og mange aktiviteter i nye og interaktive utstillinger.

Utstillingen “Til sjøs!” er åpen for publikum fra den 26. september. I denne nyskapende utstillingen går de inn i livet til 12 sjøfolk fra ulike tider – fra vikingen som ror over Nordsjøen til etterkrigstidens kvinnelige telegrafister og helt frem til dagens sjøfolk på norske skip. Krigsseileren fra andre verdenskrig forteller også sin historie.  

Med åpningen av “Til Sjøs!” markeres ferdigstillelsen av Norsk Maritimt Museums fornyelse.

Les mer om utstillingen og andre ting hos Norsk Maritimt Museum her.                                    

Relaterte saker

Eventbilde: Omvisning på Nationaltheatret
lørdag
12:00

Omvisning på Nationaltheatret

Bli med inn på Nationaltheatret, og opplev det magiske teaterhuset fra 1899 i detalj. Velkommen til en annerledes teateropplevelse!

Eventbilde: Bli med på guidet fjordtur med MS Bris
lørdag
13:30

Bli med på guidet fjordtur med MS Bris

Fortellinger om Oslofjorden over og under vann. Spennende formidling fra marinbiolog om havet vårt. Familievennlig fjordcruise!

Eventbilde: Liv & Røre Triadens sportskalender 2023
lørdag
16:00

Liv & Røre Triadens sportskalender 2023

Liv & Røre Triaden – en ny leke- og boltreplass for voksne – midt i hjerte av Lørenskog, et steinkast unna Oslo.