Søk i Aktiv i Oslo

Arrangementet er fullført.

Språk- og kulturfestivalen hovedbilde
søndag 

Språk- og kulturfestivalen

Skjermbilde 2014-05-07 kl. 11.56.56

Språk- og kulturfestivalen

Norges største festival som omhandler språk og kultur. Tre store byer, tre fortryllende arrangement: Drammen, Stavanger, Oslo

Språk- og kulturfestivalen har et mål om at forskjellige etniske grupper skal møtes, og ved hjelp av sitt språk og sin kultur, bli kjent med hverandre. Alt arbeid som kommer til syne i forbindelse med festivalen, er en stor innsats av frivillige medarbeidere. Lærere, elever og de andre frivillige har ingen økonomisk utbytte av det de presterer. Dikt, sang, folkedans, tekstkomposisjon, tegning, kortfilm og sceneopptreden, er kategorier man kan konkurrere i Språk- og kulturfestivalen. Alle som deltar skal gjennomføre sin opptreden i et annet språk enn sitt morsmål. I september måned sendes en generell utlysning i Norge gjennom våre arrangørlag og samarbeidspartnere. Ungdom som føler interesse for å prestere innen kategoriene nevnt ovenfor, begynner sine forberedelser sammen med de frivillige underviserne.

Etter 9-10 måneders morsomme og spennende forberedelser, får elevene gjennomføre sine prestasjoner i form av sang, dikt, folkedans eller annen sceneopptreden fra en annen kultur, i en av Norges prestisjetunge saler. I saler fylt med tusenvis av tilskuere kan man høre både latter og gråt gjennom en følelsesladet og vakker forestilling, som også setter spor i deres indre: De har fått smaken på «det fremmede».

 

– På Youngstorget fra kl. 12.00 – 16.00 er det kulturstand med 15 ulike land som representerer sitt land og kultur, i tillegg blir det matmesse 
– Programmet forløper mellom kl. 16.00 – 18.00 inne på folketeateret

 

FRI ENTRÈ, ALLE ER VELKOMMEN!

Relaterte saker

Eventbilde: Omvisninger på Nationaltheatret
lørdag
12:00

Omvisninger på Nationaltheatret

Ser du etter noe å gjøre i Oslo? Bli med inn på Nationaltheatret, og opplev det magiske teaterhuset fra 1899 i detalj!  

Eventbilde: Møt båtbyggeren
lørdag
12:00

Møt båtbyggeren

Bli med inn i KLINK båtbyggeri når de bygger replikaen av en av vikingbåtene til Gokstadfunnet.

Eventbilde: Sightseeing på Oslofjorden
lørdag
13:00

Sightseeing på Oslofjorden

Opplev Oslofjorden på en klassisk guidet sightseeingtur forbi mange av hovedstadens attraksjoner. Turen går gjennom trange sund og idylliske bukter, og dere passerer mange kjente landemerker.