Arrangementet er fullført.

Rampelysfestivalen hovedbilde
torsdag 

Rampelysfestivalen

Rampelysfestivalen 2012 - Teaterfestival

Rampelysfestivalen er Norges største barne- og ungdomsteaterfestival, og går i år av stabelen 3-13.mai!

Årets festival har vokst seg større enn noensinne og nå skal hele 21 teatergrupper, med barn og unge fra 6-22 år, bidra med totalt 36 forestillinger over 11 dager!

I år skal sju grupper fra Oslo teaterskole vise oss sine forestillinger, i tillegg til hele fjorten gjestegrupper! Tema for årets festival er Ny dramatikk – den unge skuespillers ord på en levende scene.

Les mer om festivalen her >>

Ta vår RampelysQuiz og vinn billetter >>

 

Årets program (teatergruppe, stykke, scene):

Høyspent/Lynet, Bølgen, Store scene

  • Fredag 4.mai 18.00
  • Lørdag 5.mai 17.00

 

Turibin, The Turbin12 Project, Foajé ++

På The Turbin 12 Project er det kun plass til 20 publikummere per forestilling.

  • Torsdag 3.mai kl. 20.00
  • Fredag 4.mai kl. 19.00
  • Lørdag 5.mai kl. 13.00
  • Lørdag 5.mai kl. 20.00
  • Søndag 6.mai kl. 14.30
  • Søndag 6.mai kl. 20.00

 

KwH, Fatal Festival, Store scene

  • Fredag 4.mai kl. 20.30
  • Lørdag 5.mai kl. 15.30

 

Transformator, Først blir man jo født…, Store scene

  • Lørdag 5.mai kl. 19.00
  • Søndag 6.mai kl. 18.30

 

Electro, Momo og kampen om tiden, Store scene

  • Onsdag 9.mai kl. 18.30
  • Torsdag 10.mai kl. 19.00

 

12VOLT, Den levende dukken, Store scene

  • Fredag 11.mai kl. 19.00
  • Søndag 13.mai kl. 18.30

Ampere, Snarveien 8 B, Lille scene

  • Lørdag 12.mai kl. 15.00
  • Søndag 13.mai kl. 15.00

 

SirkusSmulene, S O S – en flycabaret, Store scene

  • Lørdag 12.mai kl. 13.00
  • Søndag 13.mai kl. 13.00

 

Strømmen, Skriik 4, Lille scene

  • Fredag 4.mai kl. 19.00

 

Nordic Black Solsikke, Drømdrømdrøm, Lille scene

  • Lørdag 5.mai kl 14.00

 

Skjebnehuset, Moments of Clarity, Lille scene

  • Lørdag 5.mai kl. 17.00

Solkrem, Solkrem, Lille scene

  • Søndag 6.mai kl. 13.30

 

Lindeberg Teater, Skatten på Sjørøverøya, Store scene:

  • Søndag 6.mai kl. 16.00

 

BABU Barn, Alice i Eventyrland, Lille scene:

  • Mandag 7.mai kl. 17.30
  • TIrsdag 8.mai kl. 17.00

 

GLUT – Gran og Lunner Ungdomsteater, Maskespill, Store scene:

  • Mandag 7.mai kl. 20.30

 

Solbriller, Kjærlighetsmysteriet, Lille scene

  • Tirsdag 8.mai kl. 19.00

 

Kampen barneteater, Det usynlige barnet, Lille scene

  • Onsdag 9.mai kl. 17.00
  • Torsdag 10.mai kl. 17.30

Øyeteateret, Hund, Lille scene:

  • Fredag 11.mai kl. 17.30
  • Lørdag 12. mai kl. 18.00

 

OMK ungdomsgruppe 2, Ronja Røverdatter, Store scene:

  • Lørdag 12.mai kl. 16.30

 

OMK Ungdomsgruppe 1, Robyn, Lille scene:

  • Onsdag 9.mai kl. 20.00

 

Sjøbodteatret, Peer, Store scene:

  • Mandag 7.mai kl. 18.30

 

Les mer om festivalen her >>