Konserten 1. august ble utsolgt med en gang, så det blir derfor ekstrakonsert med Patti Smith 2. august på Sentrum Scene.
Rockens førstedame Patti Smith gjester Oslo 1. og 2. august, en begivenhet vi har skyhøye forventninger til. På Sentrum Scene 14. juni 2007 leverte hun en fantastisk konsert for et entusiastisk publikum, noe som høstet lovord i etterkant hos anmelderne. Rockeikonet startet sin karriere i Chicago og fikk sitt gjennombrudd med platen ”Horses” i 1975 og ble raskt et stilskapende ikon for både rockere, beat-poettradisjonen og punkere. Hun er viden kjent for sine tekster, og blir av mange sett på som den kvinnelige utgaven av Bob Dylan.
1. juni slippes hennes første album siden “Twelve” kom ut i 2007, og bærer tittelen “Banga”. Albumet er produsert av Smith og bandmedlemmer Tony Shanahan, Jay Dee Daugherty og Lenny Kaye. Det inneholder bl.a en ballade dedikert til avdøde Amy Winehouse med tittelen “This Is The Girl”, en bursdagslåt til Johnny Depp og en sang dedikert til tsunami-ofrene i Japan.
Billettpris: 370,- + bill.avg. 18 år leg.
Bestill billetter til Patti Smith på Sentrum Scene >>
Hør på Patti Smith under:
Grønland Boulebar ønsker alle velkommen til Live Tuesdays!
Brødrene Bergh har i flere år servert stemningsfull jazz til folket, og er definitivt jazzklubben i Oslo du bør stoppe innom. Her kan du nyte to ting som hører særs godt sammen – Stemningsfull jazzmusikk og nydelig mat!
Kom og opplev den nigerianske superstjernen RUNTOWN for første gang i Oslo! En eksepsjonell begivenhet du ikke bør gå glipp av.