Arrangementet er fullført.
Deichman Hovedbiblioteket har invitert Magne Tørring, Ika Kaminka og Reiko Abe Auestad fra Yonda Yonda til å presentere japansk litteratur på Deichman Hovedbiblioteket etter stengetid.
Det blir Murakami for nybegynnere, diktopplesning fra Hiromi Itos “Ete, pule, drite, føde, drepe, blø” og kortforedrag om den oversatte kroppen i “Pupper og egg” av Mieko Kawakami.
Rulefinn spiller city pop, og kommer med nyinnkjøpte plater fra Tokyo i baggen.
Og du kan låne med deg de beste bøkene fra Japan hjem fra bokutstillingen vi setter sammen for anledningen.
Baren åpner kl. 19.00.
18 års aldersgrense.
Arrangementet er gratis!
Velkommen til kulturkveld og et spennende møte med Edvard Hoem, som er en av våre aller fremste forfattere i dag. Hans datter, musikeren Ida Hoem, setter den riktige stemningen med sine fengende melodier og tekster som forteller triste, fine og nye historier.
For å feire verdens miljødag inviterer Oslo kommune til et gøyalt og lærerikt miljøarrangement på SALT for hele familien. En dag med aktiviteter, småprat om naturen, musikk og moro for store og små.