Arrangementet er fullført.
Oslo Operafestival – Jubileumskonsert
Oslo Operafestival – Jubileumskonsert
NB! Frem til 15. september kan billetter kun bestilles på mail via info@operafestival.no.
Oslo Operafestival arrangeres for tiende gang i 2015. Festivalen har vokst seg stor og bærekraftig på disse årene og nå skal det feires! Her får du en aften med en forrykende konsert og en flott middag i et av byens flotteste lokaler, nemlig Posthallen.
Sammen med Universitetets Symfoniorkester som dirigeres av Jørn Fossheim og Oslo Operafestivalkor, byr vi på en skikkelig jubileumsforestilling med noen av de beste solistene vi vet om. Det blir et tilbakeblikk på forestillinger som vi har satt opp gjenom årene, som Carmen, La traviata, La Bohème osv. Her kommer den ene perlen trillende etter den andre.
Etter forestillingen inviteres det til jubileumsmiddag. Her vil det bli servert velkomstdrink, treretters meny med tre enheter (øl eller vin) og kaffe. Baren er åpen utover kvelden.
Medvirkende
Jørn Fossheim, dirigent
Einar Bjørge, regi
Universitetets Symfoniorkester
Oslo Operafestivalkor
Claire Rutter, sopran (Storbritania)
Elizabeth Norberg-Schulz, sopran
Gjøril Songvoll, sopran
Siv Oda Hagerupsen, mezzosopran
Thomas Ruud, tenor
Bror Magnus Tødenes, tenor
Yngve André Søberg, baryton
Knut Skram, baryton