Arrangementet er fullført.
Vi åpner vår ellevte operafestival med et stjernelag! Noen av landets beste sangere og en meget dyktig, ung baryton fra Sverige. Andrea Secchi sørger for akkompagnement av ypperste klasse. Det blir arier og ensembler som vi aldri går lei og en og annen mer ukjent perle. Alt presentert på en humoristisk og folkelig måte av festivalsjef Gjøril Songvoll.
Oslo Operafestival blir i år åpnet av Kulturminister Linda Cathrine Hofstad Helleland.
BILLETTER: 250,-/ 200,-/ 170,-/ 50,-
Selges via TicketCo (klikk på «kjøp billett» til venstre på siden)
Ved inngangen 30 min. før forestilling.
Adresse
Universitetets aula
Karl Johans Gate 47, 0162 Oslo,
Adkomst: Alle trikker og T-baner til Nationaltheatret stasjon.
Medvirkende
Birgitte Christensen, sopran
Anne Wik Larssen, sopran
Marius Roth Christensen, tenor
Sebastian Durán, baryton (Sverige)
Rita Therese Ziem, mezzosopran
Andrea Secchi, klaver
Norges farligste boyband skal endelig ut på veien igjen etter å ha fått to turneer amputert av pandemien. På nyåret slipper de også sitt femte studioalbum. Tyngre, mørkere, røffere og ærligere.
Dette er en sjelden sjanse til å få høre utdrag – og hits – fra Boitos storslåtte komposisjon: her er det flotte korpartier og krevende solistprestasjoner.
Velkommen til en flott musikkopplevelse i Fagerborg! Ullern kammerkor presenterer Gloria fra Bachs H-moll messe, parallelt med Gloria av Poulenc.