Arrangementet er fullført.
Oslo Filharmoniske Kor feirer sitt hundreårsjubileum med en storslått festkonsert, sammen med Oslo-Filharmonien, dirigentene Cathrine Winnes og Øystein Fevang, og konferansier Ingrid Bjørnov.
Oslo Filharmoniske Kor sto på scenen for første gang i 1921 (den gang med navnet Filharmonisk Selskaps Kor), og feirer i 2021/22-sesongen sitt hundreårsjubileum. Dette er kvelden for den store bursdagsfesten, og feiringen ledes av Ingrid Bjørnov.
På programmet står blant annet musikk av Giuseppe Verdi, Wolfgang Amadeus Mozart, Georg Friedrich Händel og Knut Nystedt, og koristene har selv fått være med på å påvirke programmet ved å stemme fram sine egne favoritter. Det blir også to urfremføringer av Eva Holm Foosnæs og Trond Lindheim, spesielt skrevet for korets jubileum.
Knockouts rekonstruerer opp- og nedgangen til den legendariske MMA-stjernen Ronda Rousey.
Oppdag skatter fra kostyme- og modell-samlingen som spenner fra Christiania på 1700-tallet via Paris i mellomkrigstiden og fram til vår egen tid.
Hver tirsdag fra 16.00 til midnatt vil Oche skjemme bort dere studenter! Samle studiekameratene dine og nyt deres spesialtilbud.