Norges nasjonale kompani for samtidsdans, Carte Blanche gjester Operaen i januar. I samarbeid med Carte Blanche bringer den prisbelønte portugisiske koreografen Rui Horta sin mest kjente forestilling, Object Constant, inn i vår tid.
Uklare grenser mellom publikum og utøverne, tekst som svever over dansen, gåtefulle personlige utsagn utført med lidenskapelig nerve, lys som skjuler vel så mye som det belyser. Alt dette beskriver stykket Object Constant, som først ble presentert av S.O.A.P. danseteater i Frankfurt, og som siden har blitt spilt over hele verden.
Forestillingen vises i Operaen fra 25.-27. januar kl. 19.00 og 28. januar kl. 15.00.
HYSJ – Hver torsdag på Oslo Street Food med DJ Soulshock + DJ Astroblonde + gjester! Gratis inngang.
Babydans er et tilbud til foreldre med små barn mellom 3-12 måneder, primært rettet mot foreldre i fødselspermisjon. I Babydans beveger foreldrene seg sammen med sine babyer i samspill med andre.
Williamsburg by Night – come for the food and stay for the party!