Arrangementet er fullført.
Dette kurset er for nybegynnere som ønsker å lære å brygge øl fra grunnen av. De benytter metoden “Brew-in-bag” (BIAB) som er en enkel og rimelig måte å komme i gang på, og de brygger fra grunnen av med kornmalt.
Målet med kurset er å gi deg den kunnskapen du trenger for å selvsikkert brygge ditt eget øl, på ditt eget kjøkken.
Tiden mellom bryggeprosessens praktiske deler benyttes til å utforske ølets råvarer og bli kjent med forskjellig utstyr.
Dette lærer du om på kurset:
– Råvarer
– Brygging og bryggeteknikker
– Gjæring og håndtering av gjær
– Renhold
– Kegging og flasking
Hos Smakselv ønskes alltid deltakerene velkommen med en kort briefing, god kvalitetskaffe og noe attåt. Varighet ca 4-5 timer. Inkluderer lett servering.
Besøk www.smakselv.no for bestilling og for å se fullstendig kurstilbud. Øl er latterlig godt!
God pizza handler om den perfekte deigen, riktig teknikk og gode råvarer. Kokkene på Kulinarisk Akademi lærer deg hvordan du kan lage den optimale pizzaen.
Lær om historie, hvordan øl lages og forskjellige øltyper, i tillegg til råvarer og servering. Det er sosialt, uhøytidelig og morsomt, og passer for alle.
Omvisningen «To fabrikker – tusen liv» gir deg kunnskap om hverdagsliv, fabrikker og arbeidsliv og et innblikk i et unikt industriområde.