Arrangementet er fullført.
Ta rollen som byplanlegger! Med små hus av tre bygger du din drømmeby.
Hva slags by vil du bo i? Skal gatene være brede og rette eller kronglete og smale? Vil du ha en park midt i byen eller rundt omkring den? Det og mye mer kan du bestemme når du besøker Nasjonalmuseet – Arkitektur og tar rollen som byplanlegger.
Byggesettet Byplansjefene er utviklet av Nasjonalmuseet i samarbeid med Brendeland & Kristoffersen Arkitekter.
Byggerommet er åpent for alle, i museets åpningstider.
Kirkenær Ballettskole har dansecamp for barn fra 1. – 7. klasse i uke 25, 26, 32 og 33. Campene gir danserne en fin mulighet til å teste ulike typer dans, og bli kjent med mange nye dansevenner.
Kirkenær Ballettskole har dansecamp for barn fra 6. – 10. kl. og vgs i uke 25, 26, 32 og 33. Campene passer for deg som satser på dans, og som ønsker intensiv trening med tekniske og «danseriske» utfordringer.
Sceneversjonen av Maria Gripes spenningsroman Agnes Cecilia er en fortelling for barn og unge – full av undring, mystikk og overnaturlige elementer.