Søk i Aktiv i Oslo

Arrangementet er fullført.

H.M. Kong Harald setter seil med Lions og barnevernsbarn hovedbilde
lørdag 

H.M. Kong Harald setter seil med Lions og barnevernsbarn

ntso

Arrangementet H.M. Kong Harald skal være med på er et samarbeid mellom Lions Norge og UngNorge. Arrangementet er ledd i en båttur som skal gå fra Oslo til Bergen for å sette søkelyset på barn og ungdom med barnevernsbakgrunn .(herunder også enslige, mindreårige asylsøkere). Disse utgjør også deler av mannskapet på båten.

Kongen skal delta på første etappe fra Lohavn i Oslo til Bygdøy.

Kongen vil få treffe barn og ungdom med ulik bakgrunn både i Lohavn og på Bygdøy. Turen går fra Lohavn klokken 11 med estimert ankomst Bygdøy ca. 12.15

Aktiviteter for barn og unge

Det vil være ulike aktiviteter for barn og unge både i Lohavn og på Bygdøy.

Relaterte saker

Eventbilde: Babyomvisning i geologiske utstillinger
tirsdag
12:30

Babyomvisning i geologiske utstillinger

Hver tirsdag er det babyomvisning på Naturhistorisk museum. Ukens babyomvisning er i geologiske utstillinger.

Eventbilde: Ravels opera «Barnet og trolldommen»
tirsdag
18:00

Ravels opera «Barnet og trolldommen»

Barnekoret med Ravels vakre, lille opera; Kan det bo magi i et barn som ikke vil gjøre leksene sine – som får raserianfall og ødelegger tingene sine?

Eventbilde: Babyomvisning på Norsk Maritimt Museum
onsdag
13:00

Babyomvisning på Norsk Maritimt Museum

Omvisningene er lagt til rette for fedre og mødre i permisjon som ønsker kulturelt påfyll. Babyene er med å bestemme tempoet.