Arrangementet er fullført.
En fredag i måneden inviterer vi til FredagsNils på Sentralen!
Utvalgte Nilser forteller om et selvvalgt tema i Sentralens Vinterhage der publikum kan nyte en kopp kaffe og noe å bite i.
Første Nils ut er Nils Heyerdahl, som kommer til å ta utgangspunkt i sine 20 år som sjef for Radioteatret i NRK (1991 – 2011), en institusjon som feirer 90 års jubileum i 2016.
Arrangementet er gratis
Velkommen!
God pizza handler om den perfekte deigen, riktig teknikk og gode råvarer. Kokkene på Kulinarisk Akademi lærer deg hvordan du kan lage den optimale pizzaen.
Lær om historie, hvordan øl lages og forskjellige øltyper, i tillegg til råvarer og servering. Det er sosialt, uhøytidelig og morsomt, og passer for alle.
Omvisningen «To fabrikker – tusen liv» gir deg kunnskap om hverdagsliv, fabrikker og arbeidsliv og et innblikk i et unikt industriområde.