I september arrangeres det fårikålparty i Spikersuppa på Karl Johan. Oslos befolkning, turister og andre besøkende er invitert til festen, og målet for arrangementet er å sette verdensrekord i fårikålspising.
Dette innebærer imponerende tre tonn med lammekjøtt, enorme mengder kål og nærmere 12 kg pepper. Oppvasken har YES sagt seg villig til å ta, og det med bare én flaske YES Platinum. Denne helgen arrangerer YES et enormt middagsparty, hvor de skal servere fårikål til spesielt inviterte og forbipasserende på Karl Johan.
Om arrangementet
Tid: Fredag 28. september kl. 11 -23 og Lørdag 29. september kl. 10-23
Sted: Spikersuppa
Ser du etter noe å gjøre i Oslo? Bli med inn på Nationaltheatret, og opplev det magiske teaterhuset fra 1899 i detalj!
Bli med inn i KLINK båtbyggeri når de bygger replikaen av en av vikingbåtene til Gokstadfunnet.
Opplev Oslofjorden på en klassisk guidet sightseeingtur forbi mange av hovedstadens attraksjoner. Turen går gjennom trange sund og idylliske bukter, og dere passerer mange kjente landemerker.