Arrangementet er fullført.
Familieomvisning for store og små – følg arkeologen blant skip og skjeletter.
På Vikingskipshuset finner du de tre best bevarte vikingskipene i hele verden, og der er også skjelettene til menneskene som ble gravlagt om bord. Nå kan du få høre om vikingskipene som ble brukt både som farkoster og gravskip og menneskene som eide dem sine liv, død og gravlegging. Du får også lære om utfordringene arkeologene sto overfor tusen år senere og veien fra gravhaug til utstilling.
Tid fra kl. 13.00
Her finner du utstillinger om geologi, zoologi, og klima og klimaendringer. Dette er et besøk som passer for hele familien!
Kirkenær Ballettskole har dansecamp for barn fra 1. – 7. klasse i uke 25, 26, 32 og 33. Campene gir danserne en fin mulighet til å teste ulike typer dans, og bli kjent med mange nye dansevenner.
Kirkenær Ballettskole har dansecamp for barn fra 6. – 10. kl. og vgs i uke 25, 26, 32 og 33. Campene passer for deg som satser på dans, og som ønsker intensiv trening med tekniske og «danseriske» utfordringer.