Arrangementet er fullført.
Norsk Folkemuseum og Statsbygg ønsker velkommen til en spennende dag for hele familien på Bygdø Kongsgård og i Folkeparken.
På gården: Bondens marked og økologisk gårdsmarked. Åpent i melkefjøs og smådyrfjøs. Hopp i høyet. Ponniridning. Ta opp poteter. Kjørehestens venner kommer med sine flotte ekvipasjer.
Dronningberget og Rohdeløkken: Åpne kafeer og musikk i paviljongene. Soppkontroll og mat fra naturen. Naturvernforbundet har aktiviteter for barna. Ruseløkka skole viser frem skolehagen.
Bygdøy Sjøbad: Statsbygg inviterer til sandslottkonkurranse. Vital Analyse viser deg alt som lever i jorda. 4H har aktiviteter for barna.
Vi oppfordrer til å sykle, gå eller benytte kollektiv transport. Buss 30 til Frognerkilen eller Kongsgården.
Les mer om Familiedagen på Norsk Folkemuesum >>
Arrangementet er gratis
Figurteater om Kasper Lue av Janosch, for barn fra 3 år.
Il Tempo Gigante, kjent fra filmen Flåklypa Grand Prix, kommer til Hadeland Glassverk lørdag 8. mai. Gratis inngang!