Arrangementet er fullført.
Hvordan blir sangene når det er barn som har skrevet teksten? Handler de bare om godteri og sjokolade? De tre musikerne i Lyriaka reiser masse rundt på skoler og i barnehager. Der finner de dikt og rare tanker som de setter musikk til, og så blir det fine sanger. Det er Unge Jonskij, doktor Fosnes og Onkel Gravesen, alias Jon Arne Bjørnstad, Øyvind Fossheim og Øyvind Gravdal som utgjør trioen Lyriaka. Gitar har de med, keyboard, saksofon, fløyte, og i tillegg synger de det peneste og morsomste de kan. Lyriaka ble belønnet med Spellemannprisen 1997 for beste barneplate og har vært nominert både i 2002 og 2004.
Aldersgruppe: 3-8 år
Pris: 50,-
Kaféen åpner 11.30
Hver lørdag holder EKT ridetime for øvede ryttere, hvor du som har god rideerfaring kan melde deg på for en undervisningstime med en av våre dyktige ridelærere. Her kan du få frisket opp dine rideferdigheter, eller få utviklet deg videre i grunnleggende dressur.
Ridetime for nybegynnere er et tilbud til alle som vil ri. Timen er tilpasset nybegynnere. Ridetimen foregår på ridebane med rideinstruktør.
Lilleaker Musikkfestival er en årlig begivenhet som mål å presentere et program som kan glede publikummere i alle aldre.