Arrangementet er fullført.
I Kråkeslottet barnehage skjer det mange rare ting. Når de skal ha karneval og bollefest, blir en bolle borte. Og hvor ble det av alle sokkene, når alle barna plutselig bare har én sokk? Hver gang det dukker opp et mysterium, må barnehagens egne detektiver Leon og Live løse saken!
Det er Odd Henning Skyllingstad som har illustrert bøkene om mysteriene i Kråkeslottet barnehage, og forfatter Lars Mæhle som har skrevet dem. I dag kommer han for å lese fra noen av bøkene.
For barn fra fire år.
Opplev nye geologiske utstillinger fra 6. mai. Den største oppgraderingen av utstillinger i museets historie.
Velkommen til engasjerende og lærerike familiedager. En perfekt søndagsutflukt for hele familien.
På søndag lager vi armbånd av UV-perler og vanlige perler. Her får barna ubservere hvordan ultrafiolett stråling fungerer, når vi lager armbånd som endrer farge i møte med uv-strålene fra sollyset.