Søk i Aktiv i Oslo

Appartjik på Astrup Fearnley Museet hovedbilde

Appartjik på Astrup Fearnley Museet

Apparatjik

Denne lørdagen åpner endelig Astrup Fearnley Museet dørene for publikum. Museet blir et sted for kunstopplevelser i verdensklasse, som inspirerer og provoserer. Tjuvholmen og Oslo ønsker Astrup Fearnley hjertelig velkommen i sitt nye hjem, med en spektakulær festaften med bl.a en gratiskonsert med det stjernespekkede bandet Appartjik.

Apparatjik er et kollektiv av internasjonale kunstnere og musikere. Gruppen består av Jonas Bjerre fra det danske bandet Mew, Guy Berryman fra Coldplay, Magne Furuholmen fra a-ha og musikkprodusenten Martin Terefe. Apparatjik ga i 2012 ut albumet ’Square Peg In A Round Hole’. I Oslo vil Apparatjik ha med seg det kanadiske stjerneskuddet Lowell på scenen.

Les mer om Apparatjik på Atrup Fearnley Museet >>

I tillegg til konserten vil du kunne få med deg utstillingen “To Be With Art Is All We Ask”, en utstilling med utvalgte verk fra Astrup Fearnley Samlingen av noen av verdens mest innovative samtidskunstnere.

Les mer om utstillingen på Astrup Fearnley >>

 

Relaterte saker

Eventbilde: Barnas Søndag @BSF
søndag
12:00

Barnas Søndag @BSF

Barcode Street Food ønsker velkommen inn for en hyggelig søndag for både små og store. Det blir ulike aktiviteter for barn, og matbodene tilbyr smakfulle måltider og baren ulike forfriskninger. 

Eventbilde: Mini-hesteshow for hele familien
søndag
13:00

Mini-hesteshow for hele familien

EKT setter opp små hinder og forteller hva som skjer mellom hestene når de er helt fri og gjør ting sammen uten mennesker på ryggen. Her kan det bli mye fart og moro. Gøy for alle aldre!

Eventbilde: Kajakktur i Akerselva
søndag
13:30

Kajakktur i Akerselva

Et morsomt eventyr for hele familien eller vennegjengen. Ingen erfaring med kajakkpadling kreves; nybegynnervennlig kajakktur.