Arrangementet er fullført.
Kulturhistorisk museum markerer den internasjonale museumsdagen.
Gratis inngang for alle!
Kulturhistorisk museum feirer Den internasjonale museumsdagen og gir gratis inngang på Historisk museum og Vikingskipshuset.
Den internasjonale museumsdagen arrangeres hvert år på initiativ fra ICOM (International Council of Museums). Årlig deltar rundt 35.000 museer i over 140 land med forskjellige markeringer av denne dagen.
I 2018 er temaet Hyperconnected Museum – nye tilnærminger, nytt publikum. Temaet henspeiler på museenes nye digitale hverdag, og at vi kan nå nye målgrupper gjennom nye kanaler. Museene har de senere år gjort sine samlinger langt mer tilgjengelige gjennom digitale kanaler. Samtidig kan museene nå et langt større publikum på nettet enn de som fysisk besøker museene. Årets internasjonale museumsdag fokuserer på de nye mulighetene den digitale sammenkoblingen kan gi.
Omvisningene er lagt til rette for fedre og mødre i permisjon som ønsker kulturelt påfyll. Babyene er med å bestemme tempoet.
Har du et kreativt barn? Oslo Kulturfabrikk holder et fem-ukers kurs i akvarellmaling for barn og unge som liker å tegne og som er nysgjerrige på maling.
Hvordan så bestemors kjøkken ut? Kjenner du igjen detaljer fra 50-tallskjøkkenet? Fem kjøkken fra middelalderen til 1950 er bygget opp i utstillingen.