Arrangementet er fullført.
Alle barn kan kjøre den lille redningsskøyta Elias i Gjøa-bukta (Ved brygga foran Fram-Museet).
Gå ombord i Skonnerten Svanen, skoleskipet som er den siste gjenværende seilskuta som har gått i utenriksfart!
Velkommen ombord i Redningsselskapets redningsskøyte Uni Oslofjord (Redningsskøyta må rykke ut ved nødstilfeller).
Roklubben Åretak stiller med sine tradisjonsbåter på stranda. Her kan du ta en rotur og kjøpe både kaffe og sveler.
I BåtLaben kan du møte vår egen båtbygger som bygger en rekonstruksjon av “Portørenga”, et arkeologisk båtfunn fra Kragerø. Båten bygges etter tradisjonelle prinsipper.
Møt også museets marinarkeologer i BåtLaben. Her kan du se noen av funnene fra Bjørvika og se hvordan arkeologiene dokumenterer båtdeler digitalt ved hjelp av en såkalt Faro-arm.
Barnas båtverksted! Her kan små og store båtbggere lage sin egen båt med hjelp fra erfarne sjøfolk! (Båtsett 50.-)
Introduksjon til “Norge er havet”. Museets interaktive utstilling består av ulike spillstasjoner, med programvare fra blant annet Kongsberg Maritime og DNV GL.
“Sjøfart, kystkultur og maritim arkeologi”. Kåseri ved seniorkonservator Per G. Norseng (NMM). Han vil fortelle om museets historie med utgangspunkt i den nylig publiserte jubileumsboken Hundre år over og under vann- kapitler om maritim historie og arkeologi. Foredraget finner sted i Supervideografen på dekk U.
Museets ramsalte familierebus får du i resepsjonen.Tar du utfordringen?
Båtkjøring i museets innendørs båtbasseng. Polletter får du i resepsjonen.
Innendørs og utendørs servering!
Hvalhaien Tom kommer og hilser på folk i løpet av dagen.
Quiz
Kl. 12.00 Den originale Kon-Tiki- filmen vises.
Kl. 14.00 Lesestund fra boken “Kon-Tiki og Jeg” og fortellinger om Erik Hesselberg ved Anne Karin Hesselberg (datter).
Pris:200.-
Billetten til “To ganger hundre” kan kjøpes på Norsk Maritimt Museum (NMM) og gjelder for to voksne og tre barn. Billetten inkluderer alle aktivitetene på Bygdøynes, samt inngang til Norsk Maritimt Museum og Kon-Tik-museet.
Omvisningene er lagt til rette for fedre og mødre i permisjon som ønsker kulturelt påfyll. Babyene er med å bestemme tempoet.
En guidet tur i museet med voksenpåfyll for deg med barn på magen. Alt tilrettelagt for barnets behov slik at man til en hver tid kan trekke seg tilbake, uansett om det er bleieskift, mat eller gråt.
Dette er en spennende mulighet for studenter på vdg. nivå til å få mer informasjon om high school-destinasjoner og programmer!