Søk i Aktiv i Oslo

Våkenatt i Sofienbergparken hovedbilde

Våkenatt i Sofienbergparken

Våkenatt i Sofienbergparken

Våkenatt i Sofienbergparken

Som en reaksjon på alle overfallsvoldtektene som har skjedd i byen vår den siste tiden, arrangerer en gruppe privatpersoner våkenatt. Det blir konsert, boller, kaffe og kos som møter menneskene på vei hjem gjennom Sofienbergparken på lørdag. Still opp og vær så lenge du kan eller orker, og vær med å ta natten tilbake.

Program for våkenatta

23.00: Malin Pettersen fra Lucky Lips åpner våkenatta med sang! Velkomsttale efteråt. De som ønsker kan male bannere og forsyne seg med kaffe og kaker.

23:30: CASA MURILO kommer og spiller

00:30: Tre musikerne fra GOYLEM SPACE KLEZMER fortsetter festen!

01:30 – 04:00: FOTOGRAFERING pågår! Frøydis Urbye tar portrettbilder av alle som vil låne bort ansiktet sitt til saken. De som vil kan lage mat. Det vil også være mulig å ta mikrofonen for diverse innslag – har du lest en relevant artikkel du vil dele? Vil du lese et utdrag fra en bok? Egen tekst? Egen sang? ÅPEN MIKROFON for de som ønsker å bidra.

02:00: Bordtennisturnering for å holde varmen + ha muligheten til å vinne billetter til en konsert på BLÅ. Vinner kåres klokka 05:00!

05:00: Henger opp portrettbildene på parkens trær og plakatvegger.

06:00: Våkenatta er offisielt over. Kanskje har man avtalt hvor man møtes neste gang?

Les mer og meld deg på våkenatta på Facebook  eller bare møt opp!

Relaterte saker