Arrangementet er fullført.
Den 24. Januar kl.17.00 – 21.00
// ÅBNINGSTIDER
Mandag – fredag kl. 08.00 – 19.00
Lørdag – søndag kl. 10.00 – 19.00.
Tropisk regnskog ligger som et tungt teppe over fjellkjedene. Vulkanens røyk lokker den nysgjerrige til lavaens blødende sprekker. Lokale landsbyer summer av ro. Turistede strander skriker silikonepatter. Klappstolene rettes etter solens stråler alt imens øyboeren henslenger seg dovent i skyggenes stille kroker. Lys sand blander seg i den sorte lavastenen. Rått og blødt. Massivt og gjennomsiktig. Sort og hvitt.
HAWAII serien tar afsett i en fasination av de ekstreme kontrastene i livet på Hawaii fra en reise i våren 2016. Kunstneren Camilla Demant er uddannet fra Kunstakademiets Arkitektskole i København. Til daglig arbeider hun som arkitekt og er veldig oppatt af kryssfeltet mellem arkitektur og kunst. HAWAII presenterer en sammenstilling av maleri, fotografi og arkitektur, som alle på forskjellig vis forholder sig til rom og tid og den serlige stemning som omgir Hawaii og dens beboer.
Alle verkene er til salg. Priserne varierer fra 1200 kr – 3200 kr.
// LIEBLING OSLO
Øvrefoss 4, 0555 Oslo
En guidet tur i museet med voksenpåfyll for deg med barn på magen. Alt tilrettelagt for barnets behov slik at man til en hver tid kan trekke seg tilbake, uansett om det er bleieskift, mat eller gråt.
Bli med på trilletur og opplev tre kubiske villaer tegnet av villaarkitekt Arne Korsmo.
Oppdag skatter fra kostyme- og modell-samlingen som spenner fra Christiania på 1700-tallet via Paris i mellomkrigstiden og fram til vår egen tid.