Arrangementet er fullført.
I 2022 skjedde det utenkelige: Krig brøt ut på europeisk jord. I dette spesialprogrammet har Det Norske Kammerorkester valgt ut tre verk fra tre forskjellige århundrer som på hver sin måte formidler angsten, sorgen og sinnet som krigen bringer med seg.
Mellom stykkene kommer oberstløytnant Palle Ydsebø til å snakke om kampstrategi og taktikk fra den virkelige verden.
Battalia for ti musikere er skrevet av den tyske barokkomponisten Heinrich Ignaz Biber. Her forsøkte han å formidle støyen og kaoset på slagmarken. Det er også noe litt humoristisk over orkestrets lydeffekter som simulerer muskettskudd og -treff. Samtidig er det en klagesang for sårede musketerer.
Rattlesnake Milk fra ødemarkene i Sør-Texas. De har liksom «ekstra alt» sammenlignet med de fleste andre band i samme musikalske landskap. Med musikalsk mestring treffer de blinkskudd hver gang.
Gå ikke glipp av denne sjansen til å oppleve en av musikkhistoriens mest markante band live!
8. september slipper Kvelertak det etterlengtede albumet Endling, og 29. og 30. september er de klare for å innta Sentrum Scene for to eksplosive kvelder!