Søk i Aktiv i Oslo

Arrangementet er fullført.

UiO-festivalen: Norges eneste kunnskaps- og kulturfestival 22.-24. april! hovedbilde
lørdag 
12:00

UiO-festivalen: Norges eneste kunnskaps- og kulturfestival 22.-24. april!

ntso

UiO-festivalen har program og opplevelser for publikum i alle aldre. Konserter, debatter, seminarer og barneuniversitet er noe av det som står på programmet.
Blant annet kommer Harald Eia, Per Fugelli, Karen O`Brien, Geir Lippestad og May-Len Skilbrei. Temaer som livet, døden og meningen med alt, livets grunnstoffer, flyktningestrømmen og lykkelig alderdom blir debattert.
Valkyrien Allstars, Maj Britt Andersen, Knut Reiersrud og Solveig Slettahjell er noen av artistene som opptrer, og det blir vitenskapelige gjør-det-selv-eksperiment på Frederikkeplassen.
For program, se www.uio.no/uio-festival
Alle arrangementer er gratis og åpen for alle.
Vi håper du vil komme og la deg inspirere på UiO-festivalen!
Mvh,
Ole Petter Ottersen
Rektor ved Universitetet i Oslo

Relaterte saker

Eventbilde: Jul i Vinterland 2023
søndag
12:00

Jul i Vinterland 2023

Her kan du oppleve en hel handlegate av flotte utsalgssteder med gaver, mat, klær, leker og mye mer.

Eventbilde: Mini-hesteshow for hele familien
søndag
13:00

Mini-hesteshow for hele familien

EKT setter opp små hinder og forteller hva som skjer mellom hestene når de er helt fri og gjør ting sammen uten mennesker på ryggen. Her kan det bli mye fart og moro. Gøy for alle aldre!

Eventbilde: MiniMunch: Barnas Kunstdag
søndag
14:30

MiniMunch: Barnas Kunstdag

MUNCH ønsker å sette barnas kunstopplevelse i sentrum, og la dem møte kunsten på deres egne premisser.