Søk i Aktiv i Oslo

Arrangementet er fullført.

Tenning av Oslo Treet hovedbilde
søndag 
18:00

Tenning av Oslo Treet

Første søndag i advent tennes Oslo Treet i Trettenparken på Filipstad i Oslo. Og du er velkommen!

Åpningsseremonien søndag 1. desember starter kl. 18 i Trettenparken på Filipstad. Kom for å oppleve tenningen av Oslo Treet og en eksklusiv førjulskonsert med Herborg Kråkevik, pianist Helge Lilletvedt og Majorstuen barne- og ungdomskor. Det blir også servert noe godt å drikke og bite i.

Oslo Treet er en 14 meter høy kunstinstallasjon med 125 000 programmerbare LED-lamper. Oslo Treet ble kjøpt av Stein Erik Hagen i 2017, som en gave til Oslos befolkning. Kunstinstallasjonen er et unikt bestillingsverk fra selskapet Symmetry Labs. Stein Erik Hagen dekker kostnader for drift og vedlikehold av Oslo Treet.

Programmet for tenningen:

– Velkommen v/Ingvar M. Mathisen, havnedirektør, Oslo Havn
– Tale v/Carl Erik Hagen
– Tale v/Raymond Johansen, byrådsleder, Oslo
– Åpningsshow – treet vekkes til liv av musikk fra Nøtteknekkeren av Tsjajkovskij
– Herborg Kråkevik synger julen inn sammen med pianist Helge Lilletvedt og Majorstuen barne- og ungdomskor

Relaterte saker

Eventbilde: Babyomvisning i geologiske utstillinger
tirsdag
12:30

Babyomvisning i geologiske utstillinger

Hver tirsdag er det babyomvisning på Naturhistorisk museum. Ukens babyomvisning er i geologiske utstillinger.

Eventbilde: Ravels opera «Barnet og trolldommen»
tirsdag
18:00

Ravels opera «Barnet og trolldommen»

Barnekoret med Ravels vakre, lille opera; Kan det bo magi i et barn som ikke vil gjøre leksene sine – som får raserianfall og ødelegger tingene sine?

Eventbilde: Babyomvisning på Norsk Maritimt Museum
onsdag
13:00

Babyomvisning på Norsk Maritimt Museum

Omvisningene er lagt til rette for fedre og mødre i permisjon som ønsker kulturelt påfyll. Babyene er med å bestemme tempoet.