Arrangementet er fullført.
Én mandag i måneden arrangeres Strikk & SY(NG).
Hit kan man ta med seg strikketøyet sitt, sytøyet sitt og sangstemmen sin, og så kan man strikke og sy sammen – og synge litt hvis man føler for det. Eventuelt bare tralle eller nynne. Og pludre litt. Gaule er også lov, men da må man bare passe på at man ikke mister maska.
Poenget er iallfall at «Buddharommet» vårt vil være holdt av til håndarbeidere, og at både karaoke- og musikkanlegget vil være tilgjengelig for å sette på de sangene man måtte ønske å synge eller høre til håndarbeidet. Være seg med eller uten mikrofon, eller som bakgrunnshygge.
Var det forståelig nok? Hvis ikke får man nesten ta kontakt og spørre, for bedre enn dette greier vi faktisk ikke å forklare det.
LITT PRAKTISK INFO
– Gratis inngang selvsagt.
– Åpent hus fra kl. 17, og ingen blir kastet ut før vi stenger kl. 01, men man kan naturligvis komme akkurat når man vil mellom der et sted.
– Vi stiller med én mekanisk symaskin, og én menneskelig symaskin, og begge to kan og bør utnyttes.
– Vi har en inspirasjonsbok og litt stoffrester, men ta gjerne med mer å leke seg med.
– Strikk og SY(NG) faller alltid på dagen etter Bytt & SYNG (et klesbyttemarked som arrangeres én søndag i måneden). Dette er naturligvis ikke tilfeldig, for de plaggene man bytter til seg på en søndag kan jo fort trenge en søm på en mandag. Eller en sang.
Hver onsdag er det allmenquiz på Vesper med underholdende moro for alle og enhver.
Hver onsdag tester quizmaster Arvid Holmlund allmennkunnskapen din og Mester Pizzeria serverer ekte italiensk pizza!