Søk i Aktiv i Oslo

Arrangementet er fullført.

Steve Harris British Lion hovedbilde
søndag 
20:00

Steve Harris British Lion

Legenden Steve Harris tilbake i Oslo!

En av heavyrockens yppersteprester, Steve Harris, hviler ikke på laurbærene. Etter en tre måneder lang verdensturnè med Iron Maiden, hiver den evig unge bassisten seg ut på veien igjen, denne gangen med eget sideprosjekt; British Lion.

I motsetning til Iron Maiden, har British Lion en mer tilgjengelig tilnærming og spiller (i all positiv forstand) en mainstream form for rock inspirert av 70-tallsklassikere som Thin Lizzy, UFO og The Who.

Dette skrev Natt&Dag tilbake i 2012 om debutplata: «Harris har alltid hatt et godt øre for gode melodier og sterke refreng. Han er jo tross alt en av vår tids store låtskrivere, det kan ikke fornektes. På «British Lion» har han roet ned den galopperende bassgangen han er kjent for, og gitt mer rom til melodi – pakket inn klassisk rocks alle farger, former og fasonger.»

Harris med kompani gjestet Rockefeller tilbake i 2013. Denne gangen spiller britene på John DEE som vil bli en enda mer intim affære og unik mulighet til å se en av de aller største i liveformat.

Richard Taylor (vokal)
Steve Harris (bass)
David Hawkins (gitar/tangenter)
Graham Leslie (gitar)
Simon Dawson (trommer)

Bill. kr. 250,- + bill.avg. 18 år leg

Les om konserten på Facebook >>

Billetter kan kjøpes her >>

Relaterte saker

Eventbilde: Operapub – Opera til folket!
lørdag
19:00

Operapub – Opera til folket!

Grønland Boulebar tilbyr boule som aktivitet, i kombinasjon med mat, drikke og nå også operapub!

Eventbilde: Sløtface spiller Nirvana
lørdag
21:00

Sløtface spiller Nirvana

Hva skjer når et av landets beste liveband tar fatt på katalogen til et av verdens største band?

Eventbilde: Opplev Moonica Mac
tirsdag
00:00

Opplev Moonica Mac

Med tekstlinjer som er like treffsikre som poetiske og en stemme som ofte beskrives som utenomjordisk, har Moonica Mac fått millioner av streams på Spotify, men å se henne live er likevel noe helt spesielt.