Søk i Aktiv i Oslo

Arrangementet er fullført.

Sommerskole for barn og unge – 3 dager hovedbilde
mandag 
14:00
Nordmarka Rideskole

Sommerskole for barn og unge – 3 dager

Nyt sommerettermiddagene sammen med hestene og andre hesteinteresserte barn og unge!

Sommerskolen går mandag til onsdag 27.-29. juni kl. 14-19.00

I løpet av de tre dagene vil deltagerne være med på stallarbeid, trening av hest og ha teori. Deltagerne får ansvaret for en fast hest, og vil lære blant annet om hestens anatomi og sårstell, hvordan hestens kropp fungerer og hvordan hester tenker. De vil også lære å ivareta hestens utstyr. De vil lære trening av hest fra bakken og ha rideøkter med dressur, sprang og feltritt.

Kurset passer godt for litt modne ryttere, som har interesse og motivasjon for å lære om hva det innebærer å ha en egen hest, og som er klare for 3 intense, innholdsrike dager med MYE hestemoro.

Krav om erfaring: Fra lett øvet (må ha ridd fast det siste året)
Aldersgrense: 10-16 år
Ridehjelm og sikkerhetsvest kan lånes.

Relaterte saker

Eventbilde: Babyomvisning i geologiske utstillinger
tirsdag
12:30

Babyomvisning i geologiske utstillinger

Hver tirsdag er det babyomvisning på Naturhistorisk museum. Ukens babyomvisning er i geologiske utstillinger.

Eventbilde: Babyomvisning på Norsk Maritimt Museum
onsdag
13:00

Babyomvisning på Norsk Maritimt Museum

Omvisningene er lagt til rette for fedre og mødre i permisjon som ønsker kulturelt påfyll. Babyene er med å bestemme tempoet.

Eventbilde: Malekurs for barn og unge
onsdag
17:00

Malekurs for barn og unge

Har du et kreativt barn? Oslo Kulturfabrikk holder et fem-ukers kurs i akvarellmaling for barn og unge som liker å tegne og som er nysgjerrige på maling.