Arrangementet er fullført.
«Eg vil vere her» er en hyllest til livets evige mysterium og alle gåtene vi ikke har svar på.
– Singelen er resultatet av framtidsangsten som satte seg i kroppen i fjor høst, med alle forandringene i verdensbildet. Det har gitt meg en økende bekymring for den verden vi skal etterlate til våre barn. Jeg merket at jeg ble veldig opptatt av de som står meg nærmest og fikk et enda sterkere ønske om å holde dem i handa og være her for dem. Lenge…, forteller Sigrid Moldestad.
Med munnharpe, langeleik, elgitar, guzheng, trøorgel, trommer og bass skaper singelen et helt særegent lydbilde, i en sang der Sigrid Moldestad tar uttrykket et lite steg videre i måten hun forankrer folkemusikalske element i sin musikk. Den er i likhet med albumet innspilt med Yngve Sætre i Studio Duper, Bergen.
Sigrid Moldestad feirer 10 år som soloartist i år, og har gitt ut fem soloalbum inkludert en samling sanger i 2015. Forrige originalalbum, «Brevet til kjærleiken» (2014), var basert på tekster av dikteren Jan-Magnus Bruheim og ble blant annet kåret til årets album i «Norsk på norsk» på NRK P1. Det nye albumet vil stort sett inneholde originalskrevet materiale fra henne selv, både på musikk- og tekstsiden.
facebook.com/sigridmoldestad
sigridmoldestad.com
Billetter kr. 275,- + avg.
Bill.: 300,-Dørene åpner 19:00ID.: 18
Juleballetten over alle! Ingen jul uten: Nøtteknekkeren er tilbake på Hovedscenen, klar for å gjøre adventstiden magisk for liten og stor!
Med originalskrevet musikk byr Secret Garden på en unik julekonsert i Oslo konserthus.
Bjørn Tomren inntar Oslo Konserthus med et anstrøk av jul. Med sitt unike utrykk og sin enestående formidlingsevne blir dette en uforglemmelig konsertkveld!