Arrangementet er fullført.
Skiforeningen byr på skileik for store og små, langrennski for voksne og tenner bål.
De som ikke har eget skiutstyr kan få låne gratis på stedet!
Du kan komme en eller flere dager (grupper etter avtale).
Hvor:
For hvem:
Målgruppe er familier, barn fra 6 år oppover, ungdommer og voksne. Grupper* og enkeltperson
Dropp inn for enkeltpersoner og mindre grupper/familier. Ingen påmelding nødvendig.
*Grupper på over 6 personer får tildelt dag. Begrenset plass. Ta kontakt med cbe@skiforeningen.no.
Ta med:
Alt er åpent og gratis for alle. Kom og opplev skiglede!
Sparebankstiftelsen DNB, Kulturdepartementet, Bufdir, Miljødirektoratet
Slik finner du frem:
Skullerudstua
Adresse: Olaf Helsets vei 2, 0692 Oslo
Med bil: Kjør Skullerudveien, ta til høyre på Johan Scharffenbergsvei og ta deretter til høyre på Olaf Helsetvei. Parkering v/ Skullerudstua på høyre side.
Med kollektiv: Ta T-bane, linje 3, til Skullerud. Herfra er det cirka 10 minutter gange til Skullerudstua.
Vestli/Stovner
Skileikområdet ligger like ved Tokerud ungdomsskole på område til Liaskisenter (Liabakken).
Med bil: Kjør Tokeruddalen og Vestlisvingen. Ta til høyre v/ Inga Bjørnsonsvei. Parkering er mulig ved Tokerud skole.
Med kolletivt: Ta T-bane, linje 5 mot Vestli til Stovner t-bane stopp. Herfra tar det cirka 10 minutter å gå til skileikområdet.
Opplev nye geologiske utstillinger fra 6. mai. Den største oppgraderingen av utstillinger i museets historie.
I hele sommerferien vil det være Fjon-rebus for barna på SNØ. Vår maskot; trolljenta Fjon, har nemlig plassert ut mange spennende oppgaver som handler om SNØ, vinter og ski som man kan bryne seg på.
De har rigget til sommerverksted i Klimahusets amfi med buttonsmaskiner, gamle tidsskrifter fra museumsloftet, ferdigprintede klimabudskap, tegneutstyr og papir i mange ulike farger. Du bestemmer hvordan akkurat din button skal bli!