Arrangementet er fullført.
Barnas Grand Prix på Hadeland Glassverk!
Søndag 25. august blir det sjakkturning for barn og ungdom i flotte omgivelser på Hadeland Glassverk. Turneringen avholdes i teltet i parken, og muligens utendørs ved fint vær.
Turneringen er åpen for alle som er medlem av en skolesjakk-klubb, og du bør ha spillt litt sjakk tidligere. Det koster 150 kr å være med, og det er premier til alle.
Turneringen starter kl. 11.00, (registrering fra kl 10.15 – 10.45) og spiller 5 partier, med 20 min betenkningstid pr spiller.
Premieutdeling vil skje ca. kl. 15.00.
Sceneversjonen av Maria Gripes spenningsroman Agnes Cecilia er en fortelling for barn og unge – full av undring, mystikk og overnaturlige elementer.
Her får barna fire dager utenom det vanlige med skiglede og mestring gjennom lek og læring.
I en barnevennlig utstilling bygget som et escape-room skjuler det seg hemmelige spor. Den som knekker koden, finner testamentet.