Søk i Aktiv i Oslo

Arrangementet er fullført.

RYKTE spiller En Midtsommernattsdrøm av William Shakespeare hovedbilde
onsdag 

RYKTE spiller En Midtsommernattsdrøm av William Shakespeare

ntso

RYKTE gir seg i kast med Shakespeare i forestillingen ”En Midtsommernattsdrøm” som har premiere på Lille scene i Sandvika 10. februar.

I denne forestillingen kan man oppleve forelskete unge mennesker, magiske alver og komiske håndverkere i en fjern fortid i Aten.

Denne komedien er en av verdens mest viste teaterstykker. Det ble oppført første gang i 1595 og i år er det 400 år siden William Shakespeare døde bare 52 år.

Stykket blir oppført på Lille scene i Sandvika fra 10. til og med 14. februar.

Billetter kan kjøpes på www.baerumkulturhus.no

Du kan lese mer på www.rykkinnteater.com

Relaterte saker

Eventbilde: Jul i Blåfjell – Christiania Teater
lørdag
11:00

Jul i Blåfjell – Christiania Teater

Det er et stjernespekket lag som står på scenen når historien fortelles i en trollbindende ny versjon. Her vil publikum bli tatt med inn i den eventyrlige historien som har bergtatt det norske folk i generasjoner.

Eventbilde: Rain Man – teaterforestilling basert på den Oscar-vinnende filmen
torsdag
19:00

Rain Man – teaterforestilling basert på den Oscar-vinnende filmen

«Rain Man» er en hjertevarm historie om to brødre som finner tilbake til hverandre på usedvanlig vis. Historien tar oss med på en sjenerøs tidsreise tilbake til 80-tallet og lærer oss betydningen av ubetinget kjærlighet.

Eventbilde: Suksessforestillingen er tilbake – Hold kjeft, det er Ibsen!
lørdag
18:00

Suksessforestillingen er tilbake – Hold kjeft, det er Ibsen!

Liv Gulbrandsen byr på en halsbrekkende morsom, nær og inderlig fortelling om Henrik Ibsen og hennes egen bestemor.