Arrangementet er fullført.
Festivalen presenterer kirkemusikkens sjangermessige bredde. Med et musikalsk tidspenn fra middelalderen og frem til vår egen tid, er festivalen en betydningsfull forvalter av tidlig musikk, men også en viktig formidler av samtidens uttrykk.
Årets festival byr på fantastiske konsertopplevelser med verdensberømte utøvere som blant annet: Jordi Savall, Les Talens Lyriques, Staats- und Domchor Berlin, Bernard Foccroulle, Accademia Bizantina & Det Norske Solistkor, Nordic Voices, Frøy Aagre og mange flere.
Besøk festivalens nettsider for en komplett oversikt over konserter og festivalartister.
Start helgen med TROPICAL FEELING, en fest der du kan danse og ha det gøy til DJ og live band hele natten!
De inviterer både nye og anerkjente, lokale artister til sommerkonserter på torget hver lørdag kl. 12.00 fra 18. juni til 20. august.
Velkommen til en ny Skranglesommer. Neste ut er klassisk skrangledagfest på lørdag 2. juli på den nye takterrassen til Sentralen! Gjesten vi har med oss denne gangen er Doc Jay.