Arrangementet er fullført.
Familieforestilling med trioen Fortellevill for barn fra 5 år
Opp fra havet er en spennende familieforestilling med fortellerkunst, folkemusikk og dans skapt av trioen Fortellevill.
Forestillingen baserer seg på de tradisjonelle eventyrene “Jack og havfruen” og “Fiskeren og hans kone”, og tematiserer forholdet mellom forestilling og virkelighet, hva som kan skje når et tilsynelatende uskyldig vesen tas ut av sitt naturlige element, og hvordan en stadig større sult etter rikdom kan endre et menneske. Musikken som brukes er en kombinasjon av egne komposisjoner og tradisjonell norsk folkemusikk, sunget og spilt på akustiske instrumenter.
Trioen Fortellevill består av tre utøvere som alle er erfarne på hvert sitt felt og tidligere har jobbet sammen i forskjellige konstellasjoner, bl.a. på prosjekter som har turnert skoler og barnehager.
Foto: Erlend Berge
Hvordan så bestemors kjøkken ut? Kjenner du igjen detaljer fra 50-tallskjøkkenet? Fem kjøkken fra middelalderen til 1950 er bygget opp i utstillingen.
Mat er en sentral del av menneskelivet – og av byhistorien. I denne fotoutstillingen får du servert smakebiter fra Oslos mathistorie de siste 150 årene.
En guidet tur i museet med voksenpåfyll for deg med barn på magen. Alt tilrettelagt for barnets behov slik at man til en hver tid kan trekke seg tilbake, uansett om det er bleieskift, mat eller gråt.