Arrangementet er fullført.
Velkommen til kreativt familieverksted hver søndag fra kl. 11.30 – 17.00!
Kom innom Astrup Fearnley Museet på søndag og lag din egen abstrakte skulptur! Her må du tenke 3-dimensjonalt og på fargebruk, kanskje du finner inspirasjon i museets nye utstilling, Los Angeles – A Fiction?
Verkstedet er åpent fra kl. 11.30 til kl. 17, men holder en liten pause og er stengt mellom kl. 14 og 14.30.
Andre aktiviteter
Barna kan være kunstdetektiver i skulpturparken med museets kunstrebus – få program i resepsjonen.
Museet har også egne lydfiler for barn hvor barna kan lære mer om de enkelte kunstverkene i utstillingen. Last ned museumsappen gratis, “Astrup Fearnley Museet”, eller lån en iPod gratis i resepsjonen.
VELKOMMEN TIL STORE OG SMÅ!
Hvordan så bestemors kjøkken ut? Kjenner du igjen detaljer fra 50-tallskjøkkenet? Fem kjøkken fra middelalderen til 1950 er bygget opp i utstillingen.
Mat er en sentral del av menneskelivet – og av byhistorien. I denne fotoutstillingen får du servert smakebiter fra Oslos mathistorie de siste 150 årene.
En guidet tur i museet med voksenpåfyll for deg med barn på magen. Alt tilrettelagt for barnets behov slik at man til en hver tid kan trekke seg tilbake, uansett om det er bleieskift, mat eller gråt.