Arrangementet er fullført.
Helene Bøksles julekonsert – Det hev ei rose sprunge 2017 Bli med og opplev en magisk førjulskonsert med Helene Bøksle! Helene er en av landets største juleartister. Hennes årlige julekonserter har fått strålende mottakelse av presse og publikum, og hennes juleplate “Det hev ei rose sprunge” er blitt en klassiker blant det norske folk.
“En av landets vakreste sangstjerner” Drammens Tidende (6) “En gyllen halvannen time” Fædrelandsvennen (6) “Nesten overjordisk” Trønderavisa
“Helt magisk” Sarpsborg Arbeiderblad.
Helene har med seg musikerne; Sindre Hotvedt (piano), Markus Lillehaug Johnsen (gitar) og Jonas Kilmork Vemøy (perkusjon/trompet) – og sammen skaper de en magisk konsertopplevelse som vil sitte i kroppen lenge etterpå. Vel møtt!
Juleballetten over alle! Ingen jul uten: Nøtteknekkeren er tilbake på Hovedscenen, klar for å gjøre adventstiden magisk for liten og stor!
Med originalskrevet musikk byr Secret Garden på en unik julekonsert i Oslo konserthus.
Bjørn Tomren inntar Oslo Konserthus med et anstrøk av jul. Med sitt unike utrykk og sin enestående formidlingsevne blir dette en uforglemmelig konsertkveld!