Arrangementet er fullført.
Gadjo Kumpania er et oslobasert stringswingband med unge musikere som ønsker å spre det glade budskap anno 1930! Musikken har røtter fra Paris på 30-tallet i Django Reinhards ånd, men med våre individuelle innflytelser som bebop og moderne.
De er en kvintett bestående av to gitarer, fele, kontrabass og vokal. Gruppas medlemmer er stort sett utdannet ved jazzlinja i Trondheim og ved NMH i Oslo.
Test dine kunnskaper! Hver onsdag er det quiz på Smelteverket. Den generelle quizen starter klokken 18:00 og musikk-quizen starter rundt 20:00.
Agnostic Front er kjent som «the godfathers of hardcore». Påvirket av punk-ånden, fant Agnostic Front raskt sin helt unike sound, dominert av fengende melodier, karakteristisk og aggressiv tromming – toppet med Roger Mirets vokal.
I bakgården på Latter kan man nyte både mat, drikke og underholdning i hele sommer! Det blir nye, morsomme komikere hver uke som vil holde temperaturen oppe uansett vær.