Søk i Aktiv i Oslo

Arrangementet er fullført.

Fritt Fram – En sirkus- og danseforestilling hovedbilde
lørdag 
14:00
Bærum Kulturhus

Fritt Fram – En sirkus- og danseforestilling

Hvordan ser verden ut når vi står opp ned? Kan man bli for gammel for å leke? Hva gjør jeg når jeg ikke får være med i leken? Og hva gjør Mari og Isak når Tamar finner på egne regler? Har du noen gang tenkt på hvor mye du klarer å løfte? Eller kanskje hvor mye vi kan klare å løfte sammen?

Her skal det prøves, feiles og prøves på nytt. Hva om én ikke får lov til å tråkke på gulvet og en annen bare kan stå på hendene? Hvordan kan de samarbeide? Sammen må de finne ut hvorfor og hvordan de skal forholde seg til leken og dens regler, og ikke minst gleden og sårbarheten leken skaper.

Se mer.

Av og med: Mikael Kristiansen, Tamar Ohana Goksøyr og Mari Dahl Stokn

Musikk og outside eye: Jonatan Krogh

Passer for: Barn fra 3 år med familie

Relaterte saker

Eventbilde: Babyomvisning i geologiske utstillinger
tirsdag
12:30

Babyomvisning i geologiske utstillinger

Hver tirsdag er det babyomvisning på Naturhistorisk museum. Ukens babyomvisning er i geologiske utstillinger.

Eventbilde: Ravels opera «Barnet og trolldommen»
tirsdag
18:00

Ravels opera «Barnet og trolldommen»

Barnekoret med Ravels vakre, lille opera; Kan det bo magi i et barn som ikke vil gjøre leksene sine – som får raserianfall og ødelegger tingene sine?

Eventbilde: Babyomvisning på Norsk Maritimt Museum
onsdag
13:00

Babyomvisning på Norsk Maritimt Museum

Omvisningene er lagt til rette for fedre og mødre i permisjon som ønsker kulturelt påfyll. Babyene er med å bestemme tempoet.