Søk i Aktiv i Oslo

Arrangementet er fullført.

Fra mørkestue til enecelle hovedbilde
lørdag 
13:00
Akershus Festning

Fra mørkestue til enecelle

Frem til slutten av august holdes det en daglig fengselsomvisnig på Akershus Festning.

”Fra mørksestue til enecelle” tar for seg den omfattende fengselshistorien på Festningen. Du får et innblikk i fangenes hverdag, og hvordan straffesystemet har utviklet seg fra middelalderen og til moderne tid.

Her besøker dere Kronprinsens Kruttårn (også kjent som ‘Tårnet’) og ser på de gamle cellene der inne. Kruttårnet er også stedet hvor mestertyven Ole Pedersen Høiland ble holdt isolert i en periode på 1800-tallet.

Du får høre om gale mordere på 1920-tallet samt dødsdømte fanger under andre verdenskrig.

NB! Anbefalt aldersgrense 10 år.
Med hensyn til smittevern ser vi oss nødt til å sette et tak på maks 15 deltakere.

Relaterte saker

Eventbilde: AkevittCruise på den historiske fullriggeren fra 1937
lørdag
17:15

AkevittCruise på den historiske fullriggeren fra 1937

De inviterer til Akevitt-tur igjen – en deres mest populære fjordturer! Smak på ulike akevitter, lær av en dyktig akevittekspert, og nyt en deilig rekebuffet mens du seiler på fjorden.

Eventbilde: Heine Aleine – og to til
lørdag
18:30

Heine Aleine – og to til

Det finnes mange musikere og det finnes mange artister, men det er ikke mange som kan kalle seg entertainer. Sangeren Heine Totland er en av de få. Dette musikalske humorshowet må rett og slett oppleves.

Eventbilde: Hits For Quiz – musikkquiz med live band
lørdag
19:00

Hits For Quiz – musikkquiz med live band

HITS FOR QUIZ er pubvarianten av Beat for Beat. Her blir det kjente låter fra husbandet og morsomme oppgaver.