Søk i Aktiv i Oslo

Arrangementet er fullført.

Bokbad og kulturkveld i Kreftforeningens Vitensenter med Edvard Hoem og Ine Hoem hovedbilde
mandag 
17:00
Kreftforeningens Vitensenter

Bokbad og kulturkveld i Kreftforeningens Vitensenter med Edvard Hoem og Ine Hoem

Velkommen til kulturkveld og et spennende møte med Edvard Hoem, som er en av våre aller fremste forfattere i dag, og hans datter, musikeren Ida Hoem. Her blir vi nærmere kjent med Hoems store romanserie om Nesje-slekta. Første bok i serien, Slåttekar i himmelen, har blitt en flott teaterforestilling vinteren 2021/2022, men vi vil særlig konsentrere oss om en av de nyere bøkene i serien – Jordmor på jorda, som kom i 2018. Ine Hoem setter den riktige stemningen med sine fengende melodier og tekster som forteller triste, fine og nye historier.

Generalsekretær Ingrid Stenstadvold Ross ønsker velkommen kl. 17.00. Dørene åpner kl. 16.30. Det blir enkel servering og det vil være mulig å utforske Vitensenteret i tiden før eller etter bokbadet.

 

Tidspunkt og sted:

Kreftforeningens Vitensenter, Kongens Gate 6.
Mandag 30. mai kl 17.00 – 18.30.

 

Bokbadet er gratis og åpent for alle, men krever påmelding.
Påmelding her: https://kurs.kreftforeningen.no/redir-kurs?avdkode=SOS&kukode=2022003

Relaterte saker

Eventbilde: Oslo Vegetarfestivals julemarked
lørdag
11:00

Oslo Vegetarfestivals julemarked

Bli med på en nydelig førjulshelg med supergod mat, kokkekurs, foredrag, aktiviteter, julegaver, nyheter, smaksprøver, bærekraftige bedrifter, julestemning og fantastiske mennesker!

Eventbilde: Omvisning på Nationaltheatret
lørdag
12:00

Omvisning på Nationaltheatret

Bli med inn på Nationaltheatret, og opplev det magiske teaterhuset fra 1899 i detalj. Velkommen til en annerledes teateropplevelse!

Eventbilde: Bli med på guidet fjordtur med MS Bris
lørdag
10:00

Bli med på guidet fjordtur med MS Bris

Fortellinger om Oslofjorden over og under vann. Spennende formidling fra marinbiolog om havet vårt. Familievennlig fjordcruise!