Søk i Aktiv i Oslo

Arrangementet er fullført.

Båtens dag på Maritimt Museum hovedbilde
søndag 
11:00
Norsk Maritimt Museum

Båtens dag på Maritimt Museum

Maritimt Museum ønsker våren velkommen og arrangerer Båtens dag med sjøsetting og åpen skute.

Alle tradisjonsbåtene i Gjøa havn blir satt på sjøen til folkefest og sang. Bli med og ta i et tak! Museet lager et stort bål i fjæra og du er velkommen til å grille dine egne pølser her.

Du kan også besøke SS Svanen som ligger til kai denne dagen og bli med ombord og under dekk. Hun er en over hundre år gammel krigsseiler, men like vakker i dag som den gang. Museets egen renessansebåt Vaaghals, som er en kopi av et av Barcode-funnene, skal ut på sjøen og er klar til å ta med små og store på en liten rundtur på vannet.

Aktiviteter utendørs:
Pil- og bueskyting
Barnas Båtverksted
Åpen skute på SS Svanen
Turer med Vaaghals

Aktiviteter inne i museet:
​I utstillingen “På reise med Chiefen og Sally Jones” kan barn og voksne bli med på en helt spesiell vandring sammen med førstereisen. “Førstereisens eventyrstund” starter kl 12.00, 13.00 og 14.00 på øverste dekk.

Les mer om museet her.

Relaterte saker

Eventbilde: Vestkanttorvet – Oslos eldste faste marked
lørdag
09:00

Vestkanttorvet – Oslos eldste faste marked

På Vestkanttorvet har det vært antikk- og bruktmarked hver lørdag siden 1989. Her kan du komme for de mange tilbudene, det sosiale og, ikke minst, de eksepsjonelt gode vaflene!

Eventbilde: Julemarked på Bærums verk
lørdag
10:00

Julemarked på Bærums verk

Her vil du oppleve et rikholdig juleprogram og førjulsstemning hver eneste dag.

Eventbilde: Oslo Vegetarfestivals julemarked
lørdag
11:00

Oslo Vegetarfestivals julemarked

Bli med på en nydelig førjulshelg med supergod mat, kokkekurs, foredrag, aktiviteter, julegaver, nyheter, smaksprøver, bærekraftige bedrifter, julestemning og fantastiske mennesker!