aktiv i oslo ikon
Tips oss om arrangement
Registrer deg gratis her
søke ikon

Sommer-OL 2012 i London – norske utøvere

Oversikt over norske utøvere i London-OL 2012

Nedenfor finner du en liste over alle norske utøvere i de Olympiske sommerleker 2012 i London. Listen er delt inn etter grener etter i alfabetisk rekkefølge og inkluderer også hvilke klubber de respektive utøverne tilhører.

Norske utøvere i Paralympics 2012 finner du nederst på siden.

[include filepath=»/inc/social-buttons.php»]

Sommer-OL 2012 – norske utøvere

Badminton:

  • Sara Blengsli Kvernø, Grong Badmintonklubb

Bryting:

  • Stig André Berge, Oslo bryteklubb

Bueskyting:

  • Bård Nesteng, Fredrikstad Bueskyttere

Friidrett:

  • Urige Buta, Haugesund IL
  • Trond Nymark, TIF Viking
  • Margrethe Renstrøm, IK Tjalve
  • Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL
  • Tonje Angelsen, Trondheim Friidrett
  • Jaysuma Saidy Ndure, IL i BUL
  • Andreas Thorkildsen, Kristiansand IF
  • Ezinne Okparaebo, BUL
  • Ingvill Måkestad, Bovim IL Gular
  • Christina Vukicevic, IL Ski
  • Karoline Bjerkeli Grøvdal, SK Vidar
  • Ida Marcussen, IK Våg
  • Eivind Henriksen, IK Tjalve
  • Erik Tysse, IL Norna- Salhus

Fekting:

  • Bartosz Piasecki, Bygdø Fekteklubb

Håndball:

  • Kari Aalvik Grimsbø, Team Esbjerg
  • Katrine Lunde Haraldsen Györ ,Audi ETO
  • Ida Alstad, Byåsen Elite
  • Heidi Løke Györ, Audi ETO
  • Tonje Nøstvold, Byåsen Elite
  • Karoline Dyhre Breivang, Larvik HK
  • Kristine Lunde-Borgersen, Våg Vipers
  • Kari Mette Johansen ,Larvik HK
  • Marit Malm Frafjord, Viborg HK
  • Amanda Kurtovic, Larvik HK
  • Linn Jørum Sulland, Larvik HK
  • Linn-Kristin Riegelhuth, Koren Larvik HK
  • Gøril Snorroeggen, Team Esbjerg
  • Camilla Herrem, Byåsen Elite
  • Karoline Næss, Stabæk Håndball (reserve)

Padling:

  • Mira Verås Larsen, Strand Kajakklubb
  • Eirik Verås Larsen, Flekkefjord Kajakklubb

Ridning:

  • Siril Helljesen (dressur), Follo Hestesportklubb

Roing:

  • Olaf Tufte (singlesculler), Horten Roklubb
  • Kjetil Borch (dobbeltsculler), Horten Roklubb
  • Nils Jakob Skulstad Hoff (dobbeltsculler), Fana Roklubb
  • Kristoffer Brun (lettvekt dobbeltsculler), Bergen Roklub
  • Are Strandli (lettvekt dobbeltsculler), Stavanger Roklub

Sandvolleyball:

  • Tarjei Skarlund, Randaberg IL
  • Martin Spinnangr, Farsund IL

Seiling:

  • Eivind Melleby (star), KNS
  • Petter Mørland Pedersen (star), KNS
  • Jannicke Stålstrøm (RS:X), Horten Seilforening
  • Kristian Ruth (laser), Asker Seilforening
  • Marthe Enger Eide, Bærum Seilforening
  • Sebastian Wang-Hansen, KNS

Skyting:

  • Tore Brovold, Østlandske Sportsskyttere
  • Ole Magnus Bakken, Stange Sportsskyttere
  • Odd Arne Brekne, Østre Romerike Miniatyrskytterlag
  • Ole-Kristian Bryhn, Vestre Bærum Salongskytterlag
  • Are Hansen, Krapfoss Sportskytterlag
  • Malin Westerheim, Krapfoss Sportskytterlag

Stup:

  • Amund Gismervik, Pingvin Stupeklubb

Svømming:

  • Sara Nordenstam, Lambertseter Svømmeklubb
  • Ingvild Snildal Asker, Svømmeklubb
  • Lavrans Solli, Bergens Svømme Club

Sykkel:

  • Edvald Boasson Hagen, Lillehammer SK
  • Thor Hushovd, Grimstad SK
  • Alexander Kristoff, Stavanger SK
  • Lars Petter Nordhaug ,Tønsberg CK
  • Gunn-Rita Dahle Flesjå (terrengsykkel), Sola Cykleklubb
  • Emilie Moberg (landevei), Halden SK

 

Paralympics 2012 – norske utøvere:

Boccia:

  • Roger Aandalen, Oslo

Bordtennis:

  • Tommy Urhaug, Stord BTK
  • Andreas Aulie, Fokus BTK
  • Aida Dahlen, Randesund IL

Friidrett:

  • Runar Steinstad, IL Runar

Ridning:

  • Anne Cecilie Ore, Hasle Hestesportklubb
  • Jens Lasse Dokkan, Søndres Nesodden Kjøre- og Rideklubb

Seiling:

  • Aleksander Wang Hansen (sonar), KNS
  • Per Eugen Kristiansen (sonar), KNS
  • Marie Solberg (sonar), KNS
  • Bjørnar Erikstad (2.4 mR), Tønsberg Seilforening

Skyting:

  • Paul Aksel Johansen, Ørlandet pk

Svømming:

  • Sarah Louise Rung, Madla Svømmeklubb
  • Mariann Vestbøstad Marthinsen, Vestkantsvømmerne

Sykkel:

  • Morten Jahr, Eidsvoll Sykkelklubb
  • Glenn Johansen, SK Rye